Szkolenia dla instalatorów

Jeżeli jesteś zainteresowany odbyciem szkolenia dla instalatorów Oase to wpisz swojego emaila a my wyślemy do Ciebie informacje o najbliższych organizowanych szkoleniach Oase.

Katalogi i broszury OASE
Katalog 2015
(37,5 MB)
Katalog technologii fontannowej
(32,1 MB)
Przedłużenie gwarancji
Jak dobrć filtr do oczka wodnego
Dobór filtra do stawu wodnego
(0.5 MB)

Cennik produktów OASE
(541 KB)
Katalog fontann Oase
Kataog technologii fontann
(6 MB)
Cennik produktów technologii fontann OASE
Cennik produktów technologii fontann OASE
(110 KB)

Katalog części zamiennych Oase
(37,7 MB)
Katalog Pontec
Katalog Pontec
(3 MB)
Katalog czesci zamiennych Pontec
Katalog części zamiennych Pontec
(3MB)
Katalog OASE
Katalog 2009
(10 MB)
Karta zgłoszenia
reklamacji
OASE
Oczka wodne firmy Oase.

Filtry, pompy oase zapewnią najwyższą jakość filtracji oczka wodnego.

Akceptujemy karty płatnicze w siedzibie firmy

 

Prowadzimy sprzedaż ratalną

Jaki element wodny posiadasz w swoim ogrodzie?

Czyszczenie i pielęgnacja

Każdy staw przechodzi proces rozwoju. Rośliny i ryby rosną. W ciągu całego roku staw doświadcza gorącego lata, a w zimie skuwającej pokrywy lodowej. Aby utrzymać staw w zdrowiu o każdej porze roku i w ciągu kolejnych cyklów życiowych, ważne jest, by wiedzieć, jak przedstawia się sprawa jakości wody. Bardzo łatwo możemy ją sprawdzić samemu i jeśli okaże się, że pewne elementy w składzie wody utraciły stan równowagi, trzeba ją przywrócić. W ten sposób zawsze jesteśmy o krok do przodu, zapobigając zmętnieniu wody. W tym celu należy zanurzyć na chwilę w wodzie pasek testowy Aqua Activ Quickstick, po czym na podstawie kolorowej skali porównawczej szybko i łatwo odczytać odczyn pH, twardość całkowitą, twardość węglanową oraz zawartość azotynów i azotanów. W ramach pielęgnacji ekosystemu stawu program Aqua Activ firmy OASE oferuje również wszystko, co jest potrzebne do trwałego zachowania zdrowej wody. Na przykład preparat Schlamm Minus przyczynia się do nieagresywnego procesu oczyszczania wody i pomaga uniknąć zamulenia i długotrwałego zmętnienia wody.

 

Czysta sprawa - program pielęgnacji stawu

Świeże powietrze to dobrodziejstwo doceniane zwłaszcza przez mieszczuchów. Jednak tlen jest potrzebny nie tylko powyżej lustra wody. Również w wodzie spełnia on ważne funkcje. Ryby potrzebują go do oddychania, a mikroorganizmy do oczyszczania wody. Dlatego też bardzo ważne jest, aby staw był zawsze natleniony. Obumarłe rośliny i odchody ryb gromadzą się na dnie stawu w postaci mułu i wiążą tlen. W zimie pokrywa lodowa nie pozwala na wymianę gazową z powietrzem. Zatem aby nasz staw był w dobrej kondycji
przez cały rok, zaleca się odsysanie mułu dennego, jeśli zachodzi taka potrzeba. Do tego celu idealnie nadaje się odkurzacz do stawów i basenów Pondovac 4. Z kolei w zimie utrzymywanie niezamarzniętego wyłomu w pokrywie lodowej zapewnia sztuczny przerębel. Dzięki temu ulatniają się szkodliwe gazy gnilne i zapewniona jest wymiana tlenu. Nasz staw odwdzięczy nam się za to czystą wodą.

 

Odkurzacz do odsysania nieczyszczeń i mułu w stawach i basenach

Prawdziwie wszechstronny talent Pondovac 4 Ten odkurzacz wyposażony w różne rodzaje dysz, wysokiej jakości aluminiowe rury ssawne oraz moc 1.800 wat jest praktycznym pomocnikiem w ogrodzie i w gospodarstwie domowym. Brudna woda zebrana przy odkurzaniu może zostać wykorzystana jako nawóz organiczny.


• Dysza uniwersalna usuwa zanieczyszczenia denne, nie zasysając żwiru
• Dysza do glonów nitkowatych oddziela i usuwa wiązki glonów
• Dysza denna do stosowania na dużych powierzchniach, takich jak baseny czy stawy kąpielowe
• Dysza szczotkowa do powierzchni z załamaniami i usuwania trudnych zabrudzeń
• Dysza do odkurzania na mokro posiada funkcje odkurzania na mokro w pomieszczeniach i na zewnątrz budynków

 

 

Program pielęgnacji stawu Aqua Activ

Czasami nawet najlepszy staw potrzebuje trochę wsparcia. Silne wahania temperatury, zwłaszcza wiosną, mogą być dla niego przez pewien czas dokuczliwe. Opadłe jesienią liście i resztki obumarłych roślin stanowią doskonałą pożywkę dla glonów. Filtr również wymaga regularnego zasiedlania nową florą bakteryjną. Jak to dobrze mieć wówczas u boku efektywnych pomocników. Program pielęgnacji, dostosowany do potrzeb stawu, doskonale nadaje się do tego, aby naprawić drobne niedociągnięcia kosmetyczne. Przy czym takie środki pielęgnacyjne jak środek usuwający szlam Schlamm Minus, jeśli są prawidłowo stosowane, są zupełnie nieszkodliwe dla mieszkańców stawu. W razie wątpliwości w tej kwestii należy skonsultować się ze sprzedawcą OASE. Poniżej znajduje się kilka wskazówek i porad związanych z zagadnieniem zdrowego, zadbanego stawu.

 

Paski testowe Quicksticks


Służą do szybkiej, prostej i niezawodnej analizy wody. Na podstawie kolorowej skali porównawczej można odczytać twardość całkowitą, odczyn pH, twardość węglanową i zawartość azotynów i azotanów.


Środek usuwający szlam Schlamm Minus


Zawiera specjalne bakterie o wysokiej skuteczności działania, które dokonują konwersji namułu organicznego. Dzięki temu woda jest oczyszczana delikatnie przy jednoczesnym zapobieganiu zamuleniu i trwałemu zmętnieniu.

 

Wkłady filtracyjne Phosless

Zapobiegają rozrostowi glonów poprzez wiązanie nadmiaru fosforanów. Wiążą również metale ciężkie, jak ołów i miedź, które są usuwane z wody wraz z wymianą wkładów filtracyjnych.

 

Środek podwyższający twardość węglanową Härtegrad Plus

Podwyższa twardość węglanową wody w stawie i stabilizuje równowagę węglanową. Nadaje się do uzdatniania miękkiej wody ze studni lub deszczówki przeznaczonej do napełnienia stawu.

 
Copyright © 2015 oczkawodne.net - Autoryzowany dystrybutor OASE
Warszawa Poznań Kraków Wrocław Lublin Gdańsk Szczecin Białystok Iława Bydgoszcz Toruń Katowice Żywiec Radom