Szkolenia dla instalatorów

Jeżeli jesteś zainteresowany odbyciem szkolenia dla instalatorów Oase to wpisz swojego emaila a my wyślemy do Ciebie informacje o najbliższych organizowanych szkoleniach Oase.

Katalogi i broszury OASE
Katalog 2015
(37,5 MB)
Katalog technologii fontannowej
(32,1 MB)
Przedłużenie gwarancji
Jak dobrć filtr do oczka wodnego
Dobór filtra do stawu wodnego
(0.5 MB)

Cennik produktów OASE
(541 KB)
Katalog fontann Oase
Kataog technologii fontann
(6 MB)
Cennik produktów technologii fontann OASE
Cennik produktów technologii fontann OASE
(110 KB)

Katalog części zamiennych Oase 2020
(45 MB)
Katalog Pontec
Katalog Pontec
(3 MB)
Katalog czesci zamiennych Pontec
Katalog części zamiennych Pontec
(3MB)
Katalog OASE
Katalog 2009
(10 MB)
Karta zgłoszenia
reklamacji
OASE
Oczka wodne firmy Oase.

Filtry, pompy oase zapewnią najwyższą jakość filtracji oczka wodnego.

Akceptujemy karty płatnicze w siedzibie firmy

 

Prowadzimy sprzedaż ratalną

Jaki element wodny posiadasz w swoim ogrodzie?

Jak zbudować oczko wodne?

Stawy są naturalnymi siedliskami żywych organizmów. Dają odprężenie, są zachwycającymi oazami natury. Patrzenie na wodę sprawia przyjemność i ma dobroczynne działanie dla naszego samopoczucia. Abyście mogli Państwo także doświadczać tej jakości życia, firma OASE oferuje stosowne produkty potrzebne do budowy i utrzymania Waszego stawu marzeń. Bez względu na to, czy ma to być krajobraz wodny w wielkim stylu ze strumieniem i fontannami, stawy dla wymagających karpi Koi, nowoczesne pokazy wodne czy też może stawy kąpielowe, w formie zbliżonej do natury czy w pełni ukształtowanej przez człowieka – najistotniejsze jest właściwe zaprojektowanie. Zastanówmy się dobrze, jakie zadanie ma spełniać nasz staw. Czy ma pełnić funkcję dekoracyjną i uzupełniać ogród jako jedna z jego atrakcji czy może chcemy go wykorzystywać jako miejsce relaksacji i obserwować zwierzęta i rośliny w środowisku zbliżonym do naturalnego? Kiedy zdecydujemy się na właściwy typ, będziemy w stanie dobrać odpowiednie produkty zgodnie z zapotrzebowaniem. Czy będzie to gotowa niecka stawowa albo folia do stawów, strumień czy kaskada – materiały do budowy stawów oferowane przez firmę OASE z łatwością są w stanie spełniać indywidualne wymagania. Wszystkie materiały pozwalają na elastyczność. W zakresie akcesoriów również wszystko jest dokładnie przemyślane, każda część, wszystkie przyłącza są świetnie dopasowane, a filtry i podłączenia do zasilania dają się zainstalować w taki sposób, aby nie psuły ładnego efektu wizualnego. Dostępny materiał informacyjny firmy OASE, instrukcja budowy w postaci filmu oraz opisy zawarte w ulotkach i folderach sprawiają, że budowa stawu jest bezproblemowa i łatwa. Zabawa zaczyna się jeszcze zanim wszystko będzie gotowe!.

 

Właściwie zaplanowany staw można wykonać szybko i łatwo. Za pomocą podkładu z piasku i geowłókniny zadbacie o to, aby folia nie została uszkodzona przez kamienie i silnie ukorzeniające się rośliny, jak np. bambus. Do tego celu nadają się również specjalne zapory kapilarne dla kłączy i folie zabezpieczające przed korzeniami. Folię najlepiej wykładać, gdy na zewnątrz jest już ciepło. W przypadku rozkładania większych powierzchni folii pomocni mogą okazać się przyjaciele i sąsiedzi.


Wzór na obliczenie pojemności stawu to: długość x szerokość x głębokość w metrach / 2. Na podstawie wyniku można w łatwy sposób dobrać odpowiednią technologię filtracyjną. Patrz katalog (13MB).  Gdy znajdziecie odpowiednią kombinację pompy, filtra i lampy UVC, zwróćcie koniecznie uwagę na to, by średnica węża była możliwie duża. Dzięki temu można zapobiec niepotrzebnym stratom wydajności na skutek tarcia wody. Tak samo ważne jest usytuowanie pompy w stawie: pompa filtracyjna powinna być umieszczona możliwie głęboko w stawie, by mogła odprowadzać osady denne. Pompy do fontann umieszczane są natomiast blisko lustra wody.

 • Wybór miejsca na oczko wodne

  1 krok

  Miejsce odpowiednie na oczko wodne powinno być oświetlone światłem słonecznym przez 4 do 6 godzin dziennie.

 • 2 krok

  Wyznaczamy kształt zbiornika.

 • 3 krok

  Wyznaczamy strefy różnej głębokości. Wykonujemy wykop.

 • mierzymy oczko wodne

  4 krok

  Wymierzamy ilość foli potrzebnej do hydroizolacji naszego oczka wodnego.
 • wykładanie geowłókniny

  5 krok

  Zabezpieczamy wykop przed korzeniami i kamieniami.

 • wykładanie foli lub geomembrany EPDM

  6 krok

  Rozkładamy folie. Kładziemy przewody do pompy.

 • żwir

  7 krok

  Zaczynamy wykańczać brzegi. Wykorzystujemy żwir lub folie z kamyczkami.

 • Filtry

  8 krok

  Dobieramy filtr i pompe.

Copyright © 2015 oczkawodne.net - Autoryzowany dystrybutor OASE
Warszawa Poznań Kraków Wrocław Lublin Gdańsk Szczecin Białystok Iława Bydgoszcz Toruń Katowice Żywiec Radom