Szkolenia dla instalatorów

Jeżeli jesteś zainteresowany odbyciem szkolenia dla instalatorów Oase to wpisz swojego emaila a my wyślemy do Ciebie informacje o najbliższych organizowanych szkoleniach Oase.

Katalogi i broszury OASE
Katalog 2015
(37,5 MB)
Katalog technologii fontannowej
(32,1 MB)
Przedłużenie gwarancji
Jak dobrć filtr do oczka wodnego
Dobór filtra do stawu wodnego
(0.5 MB)

Cennik produktów OASE
(541 KB)
Katalog fontann Oase
Kataog technologii fontann
(6 MB)
Cennik produktów technologii fontann OASE
Cennik produktów technologii fontann OASE
(110 KB)

Katalog części zamiennych Oase
(37,7 MB)
Katalog Pontec
Katalog Pontec
(3 MB)
Katalog czesci zamiennych Pontec
Katalog części zamiennych Pontec
(3MB)
Katalog OASE
Katalog 2009
(10 MB)
Karta zgłoszenia
reklamacji
OASE
Oczka wodne firmy Oase.

Filtry, pompy oase zapewnią najwyższą jakość filtracji oczka wodnego.

Akceptujemy karty płatnicze w siedzibie firmy

 

Prowadzimy sprzedaż ratalną

Jaki element wodny posiadasz w swoim ogrodzie?

  

Systemy filtracyjne do oczyszczania wody

Obserwowanie życia toczącego się w stawie to cudowne zajęcie, jednak możliwe jest tylko wtedy, gdy woda jest czysta i przejrzysta. Uzyskanie czystej wody w stawie to kwestia urządzeń technicznych – jak też ich właściwego zastosowania. Dysponując zestawem Clear Water System firmy OASE nie będą mieli Państwo z tym żadnego problemu. Różnorakie elementy zestawu są do siebie tak dopasowane, że mogą zapewnić oczyszczanie wody do głębokości co najmniej jednego metra. Jest to nawet do tego stopnia pewne, że firma OASE wydaje gwarancję czystej wody. Clear Water System potrafi bowiem zdziałać więcej niż tradycyjne filtry gąbkowe, które zatrzymująjedynie większe cząsteczki zanieczyszczeń, nie usuwając ich jednak z wody. Do tego potrzebny jest specjalny filtr, na przykład FiltoMatic CWS. Dzięki jego zastosowaniu nie tylko unikniemy zanieczyszczenia wody przez zwierzęta czy też wpadające liście, lecz również rozprzestrzeniania się glonów rozrastających się na skutek wprowadzanych do stawu substancji odżywczych przyczyniających się do niepożądanego intensywnego namnażania się glonów. Specjalne bakterie o wysokiej skuteczności działania, takie jak te zawarte w starterze bakteryjnym BioKick CWS, rozkładają nadmiar substancji odżywczych i oczyszczają wodę.

 

Bądźmy cierpliwi: Większość filtrów zbudowana jest z gąbek, które są zasiedlane przez mikroorganizmy. Te mikroby odżywiają się drobnymi cząsteczkami, które my postrzegamy jako zanieczyszczenia – stąd też nowy lub dopiero co wyczyszczony filtr nie może w pełni rozwinąć swoich możliwości. Trzeba mu dać parę dni na rozruch, zapewniając jednocześnie dostateczne natlenianie wody.

 

Clear Water System

Czysta biologicznie woda przez cały rok bez większego nakładu pracy – to, co dla wielu właścicieli stawów ogrodowych brzmiało dotychczas jak pobożne życzenia, teraz w bardzo prosty sposób można uzyskać za pomocą nowego systemu filtrów Clear Water System. Na system składa się do sześciu różnych, lecz dopasowanych do siebie elementów, które w komplecie zamieniają się w mechanizm zarządzający stawem. Świetnie dopasowane elementy systemu spełnią wszystkie zadania inteligentnego oczyszczania stawu. Na przykład filtr do stawu rozpoznaje temperaturę i może dostosowywać swoją wydajność zależnie od potrzeb, w razie konieczności aktywując dodatkowo zintegrowaną lampę UVC. Wynikiem tych działań jest nie tylko doskonale oczyszczona woda, lecz również oszczędność energii sięgająca 20 procent. Aby można było spokojnie oddawać się przyjemności obcowania z wodą, nowy filtr do stawu FiltoMatic CWS automatycznie pozbywa się nagromadzonego mułu. Pozostaje zatem więcej czasu na przyjemności i przejrzysty widok na życie toczące się w stawie.

 

1. Pompa filtracyjna Aquamax Eco CWS
Najważniejszy element zestawu Clear Water System pracuje energooszczędnie i niezawodnie. Do filtra pompowane są z dna stawu cząsteczki zanieczyszczeń o ziarnistości nawet do dziesięciu milimetrów – to pierwszy krok ku czystej wodzie.


2. Filtr FiltoMatic CWS

Związane w mule substancje odżywcze i toksyny usuwane są z wody przez system filtrów w trakcie procesów biologiczno-mechanicznego oczyszczania. System

kontroluje temperaturę wody, w razie potrzeby samoczynnie aktywując pompę do mułu oraz urządzenie wstępnego oczyszczania UVC. Moduł filtracyjny jest dostępny w trzech rozmiarach.


3. Starter bakteryjny BioKick CWS

Starter bakteryjny zawiera mikroorganizmy oraz substancje odżywcze dla flory bakteryjnej. Zapewniają one szybkie zasiedlenie gąbek filtracyjnych mikroorganizmami rozkładającymi zanieczyszczenia. Specjalne bakterie o wysokiej skuteczności rozkładają substancje odżywcze i odtruwają wodę.

4. Skimmer SwimSkim CWS
Jakość wody obniżana jest również takimi zanieczyszczeniami jak liście i inne substancje odżywcze przedostające się do stawu przez powierzchnię wody. Skimmer usuwa je, zanim opadną na dno, zaopatrując staw jednocześnie w niezbędny do życia tlen. Dzięki funkcji wi

ru wodnego osady denne są wzbijane w górę i w ten sposób dostają się do filtra.


5. Napowietrzacz stawu OxyTex CWS

Tlen jest ważny dla utrzymania dobrej jakości wody, ponieważ utrzymuje mikroorganizmy przy życiu. OxyTex natlenia wodę, powoduje jej cyrkulację i dzięki strukturze przypominającej roślinność wodną tworzy dużą powierzchnię do zasiedlania przez mikroorganizmy rozkładające substancje odżywcze. Napowietrzacz stawu może zwiększyć skuteczność filtrowania nawet o 25 procent.


6. Skałki maskujące FiltoMatic Cap CWS
Dekoracyjna osłona pokryta piaskiem naturalnym chroni wpuszczony w podłoże filtr FiltoMatic CWS. Skałka dekoracyjna jest odporna na warunki atmosferyczne, a dzięki efektowi wizualnemu naśladującemu naturę w niezauważalny sposób wtapia się w otoczenie. W ten sposób wyposażenie techniczne ogrodów i stawów  staje się niemal niewidoczne.


Filtry ciśnieniowe - niewidzialni pomocnicy


W odróżnieniu od filtrów przepływowych, filtry ciśnieniowe przeprowadzają przez filtr ciśnienie wytwarzane przez pompę. Mogą być stosowane również poniżej lustra wody. Dlatego też tradycyjnie używa się ich do zasilania wyżej usytuowanych strumieni, obok których można je zakopać w ziemi, aby nie zakłócały naturalnego krajobrazu ogrodu. Umożliwia to stworzenie zamkniętego układu filtra zabezpieczonego szybkozłączem zatrzaskowym. Idealnym rozwiązaniem jest tu przeprowadzenie węża dopływowego i odpływowego przez folię wyścielającą staw za pomocą systemu Tradux. Procesy oczyszczania zachodzą w tym typie filtra według tej samej zasady co w filtrze przepływowym, stąd przy dokładnym dostosowaniu wielkości stawu i rozmiaru filtra stwarza on równie dogodne warunki do optymalnego filtrowania wody.

 

BioPress Przez różne materiały filtracyjne do optymalnego zasiedlenia biologicznymi czynnikami filtrującymi. Mechanizm regeneracyjny do gąbek filtracyjnych zintegrowany z pokrywą umożliwia łatwą konserwację. Zintegrowany jest także filtr UVC. BioPress jest dostępny w zestawie wraz z pompą.

 

FiltoClear Zawór wielokanałowy ułatwia czyszczenie i wypłukiwanie zanieczyszczeń. Lampka kontrolna służy do wizualnej kontroli działania zintegrowanego urządzenia UVC. FiltoClear jest dostępny również w zestawie wraz z pompą.

 

 

Filtry przepływowe - najlepsze perspektywy


Pod tą nazwą kryje się cały program – filtr przepływowy jest zasilany pompą zanurzoną w wodzie. Filtr stanowi najwyżej położony punkt w tym obiegu oczyszczania, z którego woda spływa z powrotem do stawu. Funkcję właściwego oczyszczania wody przejmują znajdujące się w środku gąbki, które po kilku dniach stają się również siedliskiem pracowitych mikroorganizmów. Zaletą filtrów przepływowych jest to, że są ustawione na ziemi i łatwo dostępne, zatem ich czyszczenie i konserwacja nie zabiera dużo czasu. W ofercie firmy OASE jest wiele nowatorskich produktów. Systemy wyposażone w funkcję samooczyszczania, takie jak FiltoMatic czy filtr wstępny Screenmatic wybawiają nas od ciągnących się w nieskończoność godzin czyszczenia stawu. Dzięki temu zostaje więcej czasu na spokojne korzystanie z wolnego czasu i relaks nad brzegiem stawu.

 

BioSmart Przez połączenie gąbki filtracyjnej i zintegrowanego urządzenia wstępnego oczyszczania UVC zapewnia najlepszą wydajność filtrowania. Dzięki odpływowi dennemu jest łatwy w czyszczeniu i stanowi idealny model dla początkującego właściciela stawu.


Biotec Screematic z modułem oczyszczania wstępnego wyróżnia się szczególnie niskim nakładem pracy przy konserwacji dzięki automatycznemu situ Screenmatic (separowanie zanieczyszczeń zgrubnych).

 

Biotec 10.1 Daje mikroorganizmom niezwykle dużą powierzchnię do zasiedlania. Nie wymagający częstych zabiegów konserwacyjnych wielostrefowy system filtracyjny oczyszcza stawy o pojemności do 24.000 litrów. Jest idealny w kombinacji z lampą UVC Bitron 24.

 

FiltoMatic CWS Centralny element systemu filtracyjnego Clear Water. Ten samooczyszczający się filtr w razie potrzeby steruje zintegrowanymi urządzeniami, takimi jak urządzenie wstępnego oczyszczania UVC.

 

 

Filtry modułowe - tam, gdzie jedno pasuje do drugiego

Filtry modułowe stanowią inteligentne rozwiązanie, zwłaszcza dla młodych stawów z zarybieniem. Ten system filtracyjny można rozszerzać w dowolny sposób – nie ma tu znaczenia, jak duży jest nasz staw, czy żyją w nim karpie Koi złote rybki, czy jest to staw naturalny czy kąpielowy. Kiedy w związku dużym obciążeniem zaczyna się zwiększać zanieczyszczenie wody, wystarczy po prostu zwiększyć wydajność filtra poprzez dołączenie kolejnego elementu. Firma OASE oferuje w sumie pięć różnych modułów instalowanych poza wodą. Każdy z nich przejmuje funkcję oddzielania większych zanieczyszczeń. Dzięki zastosowaniu przepływu grawitacyjnego filtry modułowe działają niezwykle energooszczędnie. Konsultanci firmy OASE chętnie pomogą swoją kompetentną poradą przy wyborze właściwych elementów systemu.

 

Moduł 1 (baza)

Komora pompy zapewnia ustawienie pompy w prawidłowym położeniu, redukując w ten sposób straty ciśnienia. Otwory umożliwiają łatwą konserwację. Gdy jest zainstalowana zgodnie z normami, nadaje się także idealnie do stosowania w stawach kąpielowych.

 

Moduł 2 (Oczyszczanie zgrubne)

Separator dużych zanieczyszczeń służy do mechanicznego usuwania substancji stałych. Dwa duże sita umieszczone w module można szybko oczyścić, odpływ zanieczyszczeń jest umieszczony w dnie modułu. Zadanie regularnego i w pełni automatycznego czyszczenia przejmuje Proficlear Screendrive.

 

Moduł 3 (Oczyszczanie zgrubne)

Moduł gąbkowy przy pomocy różnych rodzajów gąbek filtracyjnych usuwa w szczególności te substancje odżywcze, które odpowiedzialne są za rozrastanie się glonów. Możliwe jest podłączenie do niego napowietrzacza. W dnie wbudowany jest odpływ zanieczyszczeń.

 

Moduł 4 (Oczyszczanie biologiczne)

Moduł filtracyjny Bioballs kulki zwiększające powierzchnię filtracyjną Ten czynnik filtrujący daje szczególnie dużą powierzchnię do zasiedlania przez mikroorganizmy oczyszczające wodę. Moduł posiada zewnętrzne przyłącze dla napowietrzacza. Tak jak wszystkie pozostałe moduły, moduł 4 również jest wyposażony w zintegrowany odpływ zanieczyszczeń.

 

Moduł 5 (Oczyszczanie biologiczne)

Absorbent fosforanowy zapewnia usuwanie nadmiaru substancji odżywczych z wody, zapobiegając w ten sposób rozrastaniu się glonów.

Copyright © 2015 oczkawodne.net - Autoryzowany dystrybutor OASE
Warszawa Poznań Kraków Wrocław Lublin Gdańsk Szczecin Białystok Iława Bydgoszcz Toruń Katowice Żywiec Radom