Szkolenia dla instalatorów

Jeżeli jesteś zainteresowany odbyciem szkolenia dla instalatorów Oase to wpisz swojego emaila a my wyślemy do Ciebie informacje o najbliższych organizowanych szkoleniach Oase.

Katalogi i broszury OASE
Katalog 2015
(37,5 MB)
Katalog technologii fontannowej
(32,1 MB)
Przedłużenie gwarancji
Jak dobrć filtr do oczka wodnego
Dobór filtra do stawu wodnego
(0.5 MB)

Cennik produktów OASE
(541 KB)
Katalog fontann Oase
Kataog technologii fontann
(6 MB)
Cennik produktów technologii fontann OASE
Cennik produktów technologii fontann OASE
(110 KB)

Katalog części zamiennych Oase
(37,7 MB)
Katalog Pontec
Katalog Pontec
(3 MB)
Katalog czesci zamiennych Pontec
Katalog części zamiennych Pontec
(3MB)
Katalog OASE
Katalog 2009
(10 MB)
Karta zgłoszenia
reklamacji
OASE
Oczka wodne firmy Oase.

Filtry, pompy oase zapewnią najwyższą jakość filtracji oczka wodnego.

Akceptujemy karty płatnicze w siedzibie firmy

 

Prowadzimy sprzedaż ratalną

Jaki element wodny posiadasz w swoim ogrodzie?

Dysza Oase

Dysza Oase
  

Wysoko w górę - fontanny

  • Fontanna domowa
    Fontanna domowa
  • Kanień źródlany
    Kanień źródlany
  • Fontanny
    Fontanny

Jak najwyżej - tak brzmi dewiza pomp fontannowych. Jest to cecha, która odróżnia je od pomp filtracyjnych i strumieniowych. Począwszy od najmniejszej fontanny pokojowej, aż po fontannę w parku pałacowym, dla wszystkich ta cecha jest wspólna. Szczególnym hitem są modele ze zdalnym sterowaniem, dzięki któremu można regulować siłę strumienia wody i wysokość fontanny do 80 metrów. Tak więc możemy zmniejszyć rześkie pluskanie, na przykład przez wzgląd na ciszę nocną. Na stronach 22/23 w przejrzystej tabeli zestawiliśmy najważniejsze informacje na ten temat. W tabeli można natychmiast odnaleźć pompę, jakiej akurat szukamy do ulubionej fontanny.

Podstawowe rodzaje fontanny

Fontanna pokojowa

Nastrojowe szemranie wodotrysków dekoracyjnych i fontann pokojowych działa uspokajająco i odprężająco. Do raczej niewielkich pojemników potrzebna jest mała, lecz wydajna pompa.

Kamienie źródlane
Kamienie źródlane dają wrażenie naturalności i wdzięku. Grubsze kamienie mogą być porośnięte mchami i porostami potęgującymi efekt naturalnego wyglądu. Również w tym przypadku potrzebna jest niewielka, ale wydajna pompa.

Fontanny
Imponujący i urozmaicony widok gwarantują fontanny jedno- i wielostrumieniowe.
Aby uzyskiwać w nich wyższe słupy wody i większą siłę wyrzutu, potrzebne są pompy o dużej mocy.

Podstawowe rodzaje pomp fontannowych

Neptun

Pompa o długiej żywotności, wygodna w użyciu i energooszczędna - pompy z serii Neptun są optymalne w zastosowaniach wymagających długotrwałej pracy ciągłej. Przepływ wody regulowany jest w nich  indywidualnie. Począwszy od modelu Neptun Eco 3000, pompy te są wyposażone w kosz ze stali  nierdzewnej i bez problemu nadają się do przezimowania.

Nautilus

Wygodna konserwacja, komfortowa obsługa i zintegrowane zabezpieczenie termiczne to tylko niektóre właściwości serii pomp Nautilus. Pompy te są dostępne w postaci zestawu z kompletem dysz o różnych
kształtach.

Aquarius

Seria pomp Aquarius jest prosta w obsłudze i jest łatwa do zainstalowania. Dzięki teleskopowemu  przedłużeniu dyszy i ruchomej głowicy pompy mogą być indywidualnie ustawiane. Są dostępne w zestawie wraz z trzema dyszami.

Profinaut

Ten wysokiej klasy produkt w trzech wariantach wydajności oferuje efektowne fontanny i spełnia najwyższe wymagania. Wytwarza słup wody o wysokości nawet do jedenastu metrów. Pompy te bez żadnych przeciwwskazań nadają się do przezimowania.

 

Ruch każdemu dobrze robi i to samo dotyczy wody.

Mieniące się strumienie, które wydają się tańczyć nad powierzchnią wody są doskonałym uzupełnieniem stawu czy innych zbiorników wodnych, i to nie tylko ze względów estetycznych. Woda musi być w ciągłym ruchu, aby do stawu dostawała się dostateczna ilość tlenu i utrzymywała się w nim równowaga biologiczna. Tylko wówczas działają procesy samooczyszczania zapewniające odpowiednią jakość wody.

Ryby i drobne organizmy znajdują w niej wtedy optymalne warunki do zdrowego życia. Fontanna powinna jednak zawsze tryskać jedynie na taką wysokość, by woda opadała ponownie do stawu. W końcu przy silniejszym wietrze też chcielibyśmy korzystać z części ogrodu okalającej brzegi stawu. Praktyczne i bardzo wygodne pod tym względem są ręcznie i elektronicznie regulowane pompy fontannowe.

Copyright © 2015 oczkawodne.net - Autoryzowany dystrybutor OASE
Warszawa Poznań Kraków Wrocław Lublin Gdańsk Szczecin Białystok Iława Bydgoszcz Toruń Katowice Żywiec Radom